testo 425 termický anemometr

testo 425 termický anemometr

13 550 Kč
Vč. DPH: 16 395.50 Kč
Dostupnost ks: skladem u dodavatele
Výrobce: Testo SE & Co. KGaA
Model : testo 425
Obj. č. : 0560 4251
Množství:     

K prověřování funkčnosti ventilačních a klimatizačních zařízení patří kontrola rychlosti proudění ve vzduchotechnickém kanálu. Není-li totiž proudění vzduchu a objemový průtok správně seřízen, může kvalita vzduchu v místnosti trpět. Anemometr testo 425 měří rychlost proudění a automaticky dopočítává objemový průtok. Ke zjištění, zda klimatizační nebo ventilační zařízení funguje bezvadně, musíte mimo jiné zkontrolovat rychlost proudění, příp. objemový průtok ve ventilačním kanálu. Při příliš nízkém proudění vzduchu nejsou totiž správně odváděny zatěžující látky vydýchaného, či jinak opotřebovávaného vzduchu a není již možné dále garantovat optimální kvalitu ovzduší v prostoru.

  • Měření teploty, proudění a také výpočet objemového průtoku
  • Pevně připojená, výsuvná teleskopická sonda – maximální délka 820 mm, průměr 7,5 mm
  • S vytvořením časové a bodové střední hodnoty
  • Funkce Hold, zobrazení hodnot min./max., funkce Auto-Off
Termoanemometr testo 425 pro jednoduché a rychlé měření proudění

Termoanemometr testo 425 umožňuje rychlé, krátkodobé měření ve ventilačním kanálu. Snímá rychlost proudění, vypočítává objemový průtok a navíc měří teplotu. Se svým měřicím rozsahem 0 … +20 m/s se dá anemometr dobře použít zvláště pro nízké proudění vzduchu.

Termoanemometr je vybaven teleskopickou sondou proudění. Teleskop se dá vysunout na délku až 820 mm a má hlavici sondy s průměrem 7,5 mm.

Chcete u klimatizačního nebo ventilačního zařízení měřit vedle rychlosti proudění také objemový průtok? To není pro termo-anemometr testo 425 žádný problém. Když zadáte plochu kanálu, vypočítá při měření proudění objemový průtok automaticky. Vytvoření časové a bodové průměrné hodnoty podává informaci o průměrné hodnotě objemového průtoku, rychlosti proudění a teploty.

Na podsvíceném displeji můžete kdykoliv odečítat aktuální měřené hodnoty, hodnoty min./max. a vypočítanou průměrnou hodnotu. Stisknutím tlačítka Hold můžete aktuální měřenou hodnotu zmrazit, abyste ji mohli např. porovnat s jinou hodnotou. Když někdy zapomenete anemometr vypnout, převezme to za Vás funkce Auto-Off. Vaše baterie tak budou ušetřeny a termo-anemometr připraven k dalšímu měření.

Dobře vybaven s příslušenstvím k anemometru
Pokud byste chtěli být vybaveni pro všechny případy, doporučujeme Vám, přiobjednat si naše praktické příslušenství: nabízíme volitelně brašnu, transportní kufr nebo také ochranné pouzdro TopSafe (pro ochranu anemometru před vodou, nečistotami a nárazy).

Dodávka obsahuje:
Termoanemometr testo 425 s pevně připojenou sondou proudění vč. měření teploty a teleskopu (max 820 mm), výstupní protokol z výroby* a baterie..

*Ve smyslu paragrafu 505/90 sbírky zákona o metrologii v platném znění se nejedná o kalibrační list.
Technická data
Typ baterie 9V článková baterie, 6F22
Provozní teplota -20 … +50 °C
Skladovací teplota -40 … +85 °C
Typ baterie 9V článková baterie, 6F22
Výdrž baterie 20 h
Hmotnost 285 g
Rozměry 182 x 64 x 40 mm
Typ sondy/senzoru NTC,Termo
NTC sonda
Měřicí rozsah -20 … +70 °C
Přesnost ±0.5 °C (0 … +60 °C)
±0.7 °C (zbytek rozsahu)±0.5 °C
Rozlišení 0.1 °C
Termický
Měřicí rozsah 0 … +20 m/s
Přesnost ±(0.03 m/s +5% z nam.hodn.)
Rozlišení 0.01 m/s
Externí sondy
Možnost externí sondy Ne
Název Typ Akce
Prospekt testo 425 pdf