testo 160 IAQ - rádiový záznamník dat s displejem a integrovanými senzory pro teploty, vlhkost, CO2 a atmosférický tlak

testo 160 IAQ - rádiový záznamník dat s displejem a integrovanými senzory pro teploty, vlhkost, CO2 a atmosférický tlak

16 990 Kč
Vč. DPH: 20 557.90 Kč
Dostupnost ks: skladem u dodavatele
Výrobce: Testo SE & Co. KGaA
Model : testo 160 IAQ
Obj. č. : 0572 2014
Množství:     

Od muzea až po kancelář: rádiový záznamník dat testo 160 IAQ je ideální pro sledování kvality vzduchu v místnosti (vnitřní kvalita vzduchu) ve správě budov.
 • Ideální pro sledování kvality vzduchu v místnosti (IAQ)
 • Optimální přizpůsobení okolí díky individuálně upravitelného krytu přístroje Deco-Cover
 • Perfektní propojení: ukládání dat v Testo-Cloud, alarm v reálném čase přes e-mail nebo SMS (volitelně v propojení s licencí Advanced)
 • Jednoduchá instalace, integrace a obsluha – uživatelsky velmi příjemný díky zobrazení kvality vzduchu na principu semaforu
Kvalita vzduchu v místnosti má mimořádný vliv na pocit pohody a zdraví lidí. Vydýchaný vzduch v místnosti může vyvolávat únavu, ztrátu koncentrace a nevolnost. Sledujte spolehlivě kvalitu vzduchu v místnosti pomocí rádiového záznamníku dat testo 160 IAQ a přispějte tak k optimalizace prostorového klimatu.

Sledování teploty, vlhkosti vzduchu, CO2 a atmosférického tlaku pomocí rádiového záznamníku dat testo 160 IAQ
Rádiový záznamník dat testo 160 IAQ je ideální pro sledování kvality vzduchu v místnosti. Díky svým integrovaným senzorům pro teplotu, vlhkost vzduchu, CO2 a také atmosférický tlak snímá precizně klimatické podmínky v každém prostoru. Lze bez problému provádět také dlouhodobá měření.

Naměřená data se ukládají ze záznamníku přes Vaši WLAN přímo v Testo-Cloud. Při překročeních hraniční hodnoty jste díky funkci alarmu ihned vyrozuměni zprávou e-mailem nebo (volitelně) SMS.

S Vaším chytrým telefonem vybaveným internetem, s tabletem nebo počítačem máte kdykoliv a všude přístup ke všem naměřeným hodnotám a analyzačním funkcím.

Rádiový záznamník dat testo 160 IAQ – přizpůsobitelný a nenápadný
testo 160 IAQ se dá na základě svých malých rozměrů (82 x 117 x 32 mm) a svého prostého designu bez problémů umístit v každém prostoru. Právě pro muzea a archivy je zvláště důležité, aby Vaše vystavované kousky byly stále v centru pozornosti. Ve spojení s volitelným, individuálně upravitelným krytem Deco-Cover (viz příslušenství) se dá záznamník optimálně přizpůsobit svému okolí a zůstane proto velmi nenápadný.

Perfektní propojení: s rádiovým záznamníkem dat testo 160 IAQ a Testo-Cloud
Testo-Cloud je centrální prvek obsluhy série záznamníků dat testo 160. S testo 160 IAQ uložíte svoje naměřená data přes existující WLAN do Testo-Cloud. Zde můžete svůj rádiový záznamník dat konfigurovat, nastavovat hraniční hodnoty pro alarmy a analyzovat svoje naměřená data.

Abyste měli přístup do Testo-Cloud, musíte se nejprve zaregistrovat na www.museum.saveris.net. Instalace systému je snadná a lze ji provést buď přes vyhledávač nebo pomocí aplikace testo Saveris 2 App pro IOS a Android.

Podle požadovaného rozsahu funkce máte při používání Testo-Cloud na výběr mezi bezplatnou funkčností Basic a rozsáhlejší verzí Andvanced. Zřídíte si například funkčnost Advanced pro až 10 uživatelů na účet nebo si zařídíte alarm pomocí SMS při překročení hraniční hodnoty.

Oblasti použití rádiového záznamníku dat testo160 IAQ: od kanceláře až po muzeum
Stále sledujte spolehlivě kvalitu vzduchu v místnosti také v malých, velmi frekventovaných prostorech. Profesionální rádiový záznamník dat testo 160 IAQ může být například použit ve školách, kancelářích nebo muzeích. Ve spojení s volitelným krytem Deco-Cover je rovněž optimálně přizpůsobitelný svému okolí v muzeích, galeriích a ostatních výstavních domech.

Další výhody a funkce rádiového záznamníku dat testo 160 IAQ
Na displeji záznamníku jsou vidět aktuální měřené hodnoty, narušení hraničních hodnot a zbývající kapacita baterií. Kvalita vzduchu je zobrazována pomocí barevných LED diod na principu semaforu. Hodnoty pro přepnutí je možné individuálně přizpůsobit. Interní paměť rádiového záznamníku dat je 40 000 naměřených hodnot a pouzdro je chráněno podle IP20. Ideálně se rádiový záznamník dat provozuje přes společně dodávaný síťový zdroj. Alternativně je možný provoz se standardními bateriemi. Jejich životnost je zhruba jeden týden a uživatel si je může kdykoliv sám vyměnit.

Rozsah dodávky
 • Rádiový záznamník dat testo 160 IAQ
 • Včetně bezplatného přístupu do Cloud (funkčnost Basic)
 • Baterie (4 x alkali manganové mikrotužkové AAA)
 • Rozhraní pro USB kabel
 • Nástěnný držák včetně odblokovacího zařízení a lepicí pásky
 • Etiketa s QR-Code
 • Výstupní protokol z výroby
 • Zkrácený návod k obsluze
Vlhkostní kapacitní senzor

Měřicí rozsah

0 do 100 %rV (bez kondezace)

Přesnost

±2,0 %rv při +25,0 °C a 20 do 80 %rv

±3,0 %rv při +25,0 °C a < 20%rv a > 80 %rv

±1,0 %rv hystereze

±1,0 %rv / roční drift

Rozlišení

0,1 %rv

Absolutní tlak

Měřicí rozsah

600 do 1100 mbar

Přesnost

±3 mbar při +22 °C

Rozlišení

1 mbar

Měření CO2

Měřicí rozsah

0 do 5000 ppm

Přesnost

±(50 ppm + 2 % z mv) při 25 °C

Bez externího napájení:

±(100 ppm + 3 % z mv) při 25 °C

Rozlišení

1 ppm

Teplota

Měřicí rozsah

0 do +50 °C

Přesnost

±0,5 °C

Rozlišení

0,1 °C

Hlavní technická data

Rozměry

117 x 82 x 32 mm

Provozní teplota

0 do +50 °C

Třída ochrany

IP20

Rychlost měření

V závislosti na Cloudové licenci; Basic: 15 min … 24 h / Advanced: 1 min … 24 h

Připojení k WLAN

Podporované bezdrátové LAN standardy: IEEE 802.11 b/g/n and IEEE 802.1X; Možné metody šifrování: WPA2 Enterprise: EAP-TLS, EAP-TTLS-TLS, EAP-TTLS-MSCHAPv2, EAP-TTLS-PSK, EAP-PEAP0-TLS, EAP-PEAP0-MSCHAPv2, EAP-PEAP0-PSK, EAP-PEAP1-TLS, EAP-PEAP1-MSCHAPv2, EAP-PEAP1-PSK, WPA Personal, WPA2 (AES), WPA (TKIP), WEP

Životnost baterie

1 rok

Napájecí zdroj

4 x AA baterie 1.5 V, Alternativně síťový zdroj přes USB

Pamět

32 000 Součet všech kanálů

Skladovací teplota

0 do +50 °C

Váha

269 g

Název Typ Akce
Prospekt testo 160 pdf